Evi Terk Eden Eşe Gönderilecek İhtarname

Evden Ayrılan ve Evi terk eden eşe haklı nedenler ile boşanma davası açmadan önce Evi Terk Eden Eşe Gönderilecek İhtarname ile eve dönmesi yönünde ihtar gönderilerek uyarılmalıdır. İhtar ile uyarı yapıldıktan sonra belirlenen süre içinde eşinizin eve dönmemesi durumunda boşanma davası açma hakkınızı kullanmanız yasal olarak size fayda sağlayacaktır.

……NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ’NE

 

DAVACI        : …….. T.C NO- …………..

ADRES          :

DAVALI        :

DAVA            : Boşanmaya Esas Olacak, Terk Nedeni İle İhtar Gönderilmesi Talebi

 

AÇIKLAMALAR :

1-Davalı olduğum eşim (Eşinizin Ad- soyad bilgisi ) ile yaklaşık ………… senedir resmi olarak evliyiz. (Çoçuğunuz var ise ) bu evlilikten müşterek ……… çocuğumuz bulunmaktadır.

2-Davalı olduğum eşim …………………….. aramızdaki sorunlardan dolayı ortak yaşamış olduğumuz ikamet adresini …………….. ay/gün önce terk ederek ailesinin ikamet adresinde(yada ………… adresinde) yaşamaya başlamıştır.

3-Kendisine eve dönmesi için ………………………………. yapılmış.(aranmış, konuşulmuş, araya akraba-arkadaş sokulmuş, haber gönderilmiştir vs) Fakat davalı eşim bu çabalara rağmen eve dönmemiş uzlaşmaya çalışmamıştır ve kendisi eve dönmeyeceğini beyan etmiştir.

Bu nedenlerden dolayı boşanma davasına esas teşkil etmek üzere medeni yasa hükümlerine göre ihtar kararı elde etme gereği hâsıl olmuştur.

HUKUKİ DELİLER      : Tanık ve her türlü delil

 

HUKUKİ SEBEPLER  :  İlgili Mevzuat

 

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıdaki beyanlarımda izah etmiş olduğum üzere  davalı olduğum eşimin iki ay süresi içinde evine dönmesi aksi takdirde boşanma davası açılabileceği yönünde gerekli ihtarın gönderilmesi için bu dilekçem ile gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. …./…../…..

 

 

DAVACI

                                                                                                          …..

EKİ                             :

Nüfus cüzdan sureti               

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir