Hisse Senedi Alarak Para Kazanmak

Hisse Senedi Alarak Para Kazanmak

İnternet bankacılığı kullanan herkes hisse senedi alım satım yaparak para kazanabilir. İnternet bankacılığı hizmeti aldığınız bankaya gidip hisse senedi alım satım için hesabı aktif hale getirmeniz gerekir. Bankada müşteri temsilcileri imza karşılığında hisse senedi hesabınızı aktif hale getirir. Siz de yatırım yaparak kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Her şirketin borsa da işlem gören bir senedi vardır. Örneğin Türk hava yolları kurumunun borsa da işlem gören bir hisse senedi var. Şirketin kar ve zarar durumuna göre hisse senedi değeri artış ya da azalış gösterir. Hisse senedi alarak para kazanma konusunda uzmanlar şu önemli tavsiyeslerde bulunmaktadır:

1- Araştırma yapmadan hisse senedi almayın. Piyasa analizi yapın. Şirketlerin mali durumu hakkında bilgi sahibi olun. Ekonomi haberleri okuyun. Şirketler hakkında araştırma yapın. Bu konuda uzman kişilerin fikrini alın. Forumda sizin gibi yatırım yapanların görüşlerini dikkate alın.

2- Kısa süreli alım ve satımlardan uzak durun. Kısa süreli alım satım işleri sizi zarara sokar. Sabretmesini bilin acele karar vermeyin. Sürekli zaar ediyorsanız inada bindirip paranızın erimesine izin vermeyin.

3- Sürekli zarar eden bir şirketin hisselerini alıp ciddi kar etme hayaline kapılmayın. Şirket batma aşamasına gelmiştir. Batarken sizi de yanında batırmasına izin vermeyin. Akılcı yatırımlarda bulunun. Uzun vadeli yatırımlar yapıp kendinize bir kazanma sınırı koymalısınız. Aksi taktirde hırsınıza yenilip ciddi paralar kaybedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir