Makale Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

Makale Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

İnternet web siteleri ayakta kalması için her gün mutlaka siteye içerik girilmesi gerekir. İçeriklerin daha önce kullanılmamış orjinal olması çok önemlidir. Kopya içerikli siteler belirli bir süre sonra google tarafından tam spam cezası yiyerek tüm indexleri silinir. Web sitelerine girilen özgün içeriklere makale denir. Her gün binlerce insan web sitelerine içerik temin ederek internet üzerinden para kazanıyor. Siz de bu yazı dizisini okuduktan sonra makale yazabilirsiniz.

 

Makale yazmak için ilk aşama araştırma aşamasıdır. Örneğin kanserle ilgili makale yazacaksınız. 3-4 farklı siteden kanserle ilgili bilgi toplarsınız. Bilgileri bir kağıda kısa not şeklinde yazarsınız. Makale yazarken bu notlardan faydalanıp makalenizi oluşturursunuz. Bu notları okuyup cümleleri kendi ifadenizle yeniden yazarsınız. Cümlelerin eş anlamlısı ile değistirmek yazının özgünlüğünü bozar.

 

Makaleniz bazı özellikler taşımalıdır. Makalede mutlaka özgün anlamlı bir başlık bulunur. Başlık içerikle uyumlu yazının içeriğini özetlemelidir. Makalede alt başlıklar yer alır. Kanser belirtileri nelerdir, kanser teşhisi nasıl yapılır, kanser tedsvi yöntemleri nelerdir, şeklinde soru kalıpları şeklinde olabilir. Makaleler paragraf içerir. Her paragraf yazının farklı bir boyutunu ele alır. 1.paragrafta kanserin tanımı ve nasıl bir hastalık olduğu ikinci paragrafta kimlerin kanser olabileceği anlatılır. Makalede belirlenen anahtar kelimeler makale içinde dengeli bir şekilde geçmesine seo uyumu denir.  Google buna çok önem verir. 250 kelimelik bir makalede anahtar kelimeyi 5 defa kullanmalısınız. Anahtar kelimeyi çok sık kullanmak yazının kalitesini düşürür ve siteyi spama sokar.

 

Yazdığınız makaleyi kelime sayısına göre satışa koyarsınız. 300 kelime bir makaleyi 3 lira ile 5 lira arasında bir fiyata satabilirsiniz. R10.net, wmaraci.com gibi webmaster sitelerinde makalelerinize alıcı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir