İkili Opsiyon İle Para Kazanmak

İkili Opsiyon İle Para Kazanmak

İkili opsiyon forex piyasasında kullanılan bir terimdir. Al sat işlemine dayanır. 1 dakika, 5 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve 60 dakikada bir yatırım aracının durumu tahmin edilierek yatırım yapılır. Dolar 15 dakika sonra 4.3276 değerinin üstünde olur ya da altında olur diyerek tahminde bulunursunuz. Tahmin tutarsa yatırımınızın %70 ile % 85 oranında kazanç elde edersiniz. Tahmininiz tutmazsa yatırdığınız paranın %70 ini kaybedersiniz. İkili opsiyon bir nevi kumardır. Piyasadaki anlık dalgalanma göz önüne alınarak yatırım yapılmalıdır. İkili opsiyon büyük riskler içerir. Paranızı kısa sürede 10a katlayabileceğiniz gibi bütün paranızı da kaybedebilirsiniz. Uzmanlar ikili opsiyon yapanlara şu önemli tavsiyelerde bulunmaktadır:

1- Kısa süreli opsiyonlardan uzak durun. 1 dakika ve 5 dakikalık opsyinlar çok tehlikelidir. Süre olarak 30 dakikalık ve 60 dakikalık tercih edilmelidir. Kısa sürede parayı çoğaltma hırsına kapılıp paranızı kaybetmeyin.

2- Bütün paranızı bir opsiyona yatırmayın. Dengeli bir opsiyon takviminiz olsun. 100 lira yatırım yapıp 70 lira kazanç elde ettiğinizde diğer yatırımınız 170 lira değil 70 lira olmalıdır. Ana paranızı her zaman korumaya ve güvence altına almaya çalışın.

3- Bilgi sahibi olmadan iyi araştırma yapmadan rastgele opsiyon alıp satmak çok tehlikelidir. Genellikle kaybeden insanlar bu tip insanlardır. Piyasa bilgisine hakim olmak size kazanç sağlar. Çünkü sistemde yer alan tüm elemanlar piyasadan etkilenir.

4- Kendinize mutlaka bir çekilme limiti koyun. Aksi taktirde daha çok kazanma isteği tüm paranızı kaybetmenize neden olur. Kazandıkça kazanmak istersiniz. Kazanınca çekilmesini bilmelisiniz. Kazanınca çekilmesini bilmeyenler kaybederek çekilmek zorunda kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir